Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

FC Renova
“KF RENOVA” Tetove • Maqedoni
Tel.: +389 044 334 684
Faks: +389 044 334 684
е-mail: kfrenova2003@yahoo.com

KF “RENOVA” eshte themeluar ne vitin 2003 por burimin e ka nga shkolla e futbollit e cila eshte formuar ne vitin 2000 dhe mbante emer tjeter. Si rezultat I punes se suksesshme ne vitin 2003 prej kur njerezit e pare te kompanise RENOVA nga fshati Xhepcisht filluan te investojne ne kete shkolle futbolli, kjo shkolle qe nga ai moment u riemerua ne RENOVA, e me vone lindi ideja qe te formohet KF RENOVA pra ekip e senioreve dhe nga analizat e shumta u vendos qe te merret ekipi i Shkumbini te Tetoves e cila garonte ne ligen e trete.

Ekipi i Shkumbinit u riemerua ne RENOVA dhe ky ekip ne sezonin 2003/04 filloi te garonte me emrin e ri he shnderrohet ne nje ekip shume te organizuar dhe si rezultat i kesaj RENOVA e fitoi vendin e pare ne lige. Per tu kualifikuar ne ligen e dyte RENOVA duheshe te luaj loj barazh me “Vardarin” e Negotines, te cilin e fitoi pas gjuajtjeve te 11 metershit.

Ne sezonin 2004/05 RENOVA vazhdon lojen e saj ne ligen e dyte ku ambiciet e klubit ishin qe te behej ekip elite e futbollit ne R. Maqedoni.

Me nje organizim dhe nje pune te lodhshme e profesionale te te gjitha strukturave ne krye me drejtorin e klubit z. Qenan Idrizin, RENOVA ne fund te sezonit ariti qe te jete e dyta e ranguar ne liste me cka u plasoheshte drejtperdrejte ne ligen e pare te Maqedonise.

Ne sezonin 2005/06 do me thene ne kete sezon garon ne ligen e pare me ambicie ta ruaj kete vend edhe ne te ardhmen dhe te lufton qe te garon edhe ne Evrope.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.